Nem!
De legalább kideríti mi van elrontva :D
Hőközpontok felülvizsgálata, hidraulikai beszabályozás, split klíma telepítés.
Nem!
De legalább kideríti mi van elrontva :D
De most komolyan mire jó?
Leginkább arra, hogy ne csak valahogy működjön a rendszer, hanem a "lehető legjobban". Például vegyünk egy régi karburátoros motort PL az UAZ motorját :). Ott lehet állítgatni a karburátort, fúvókákat cserélgetni, benzinszintet állítgatni, a megszakítón állíthatunk zárásszöget, alap előgyújtást, szelephézagot. Szóval hiába van egy motor összerakva az járhat dadogva is, egyenletesen is. Lehet gyors reagálású, erős, vagy kis fogyasztású is. Esetleg nagy fogyasztású és gyenge is :D.
Ezt az analógiát kellene egyszer a fűtésrendszer építőknek, építtetőknek is magukévá tenniük.
Egy rendszert beszabályozás nélkül csak valahogyan üzemel...
A terven jobb esetben szerepelnek meghatározott térfogatáramok (egységnyi idő alatt áthaladó víztérfogat) és előbeállítási értékek. Az valóság sohasem fog a terv szerint sikerülni. Ezért működés során vissza kell ellenőrizni mennyire sikerültek a dolgok terv szerint. Nem elegendő padlófűtési rotamétereket leolvasgatni hiszen azok pontatlanok (2,5 l/min helyett mutat 1-et pl.. vagy akár 0-át, esetleg 3 mat mutat amikor nincs is áramlás :D)
Miért nem sikerülhet egy kivitelezés terv szerint mégha a kivitelező próbál is terv szerint dolgozni?
A gyárban sem sikerül semmi egyszerre, azért van a próbagyártás :)... Ez a valsóság. Ha te azt hiszed különb vagy, majd rájössz :). De jó a hozzáállás, törekedni kell a hiba mentességre.
Nem olyan lett a ház mint a terven. Nem volt olyan anyag mint a terven volt kiírva. Mire megépül a ház ahhoz képest módosult a betervezett gép újabb generációja. Hibás adatokat adtak meg a gépkönyvekben így hiába is terveztek jól de a valóság különbözik....
De lehet még elrontás, csőbe került szennyeződés (részleges dugulás), felcserélt csövek, rossz állásban maradt csapok, rosszul/ rossz helyre bekötött szelepmotorok, benn maradt levegő... Na pl ezek kiderülnek beszabályozás során (legalábbis ha én csinálom...).
Üzemeltetés: Hőszivattyúnál kritikusan figyelni kell arra, hogy a lehető legkisebb hőmérséklettel fűtsünk minél nagyobb felületen úgy hogy azért túlfűtés se történjen :). Ekkor tud a rendszer a legjobb COP vel működni.
Szóval leírtam ezeket, már csak pár milla kell, vegyetek műszert és állítgassatok :)..
AVE!!