A hőszivattyú tönkretétele lehető leghamarabb :D
Hőközpontok felülvizsgálata, hidraulikai beszabályozás, split klíma telepítés.
A hőszivattyú tönkretétele lehető leghamarabb :D
Ne bízz meg tervezőt hőszükséglet számítással. A szerelő ránézésre tudja a kiberagyának segítségével, hogy melyik épületszerkezeten mennyi hő fog távozni és hogy milyenek a az adott település adott pontjában az éghajlati viszonyok.
Alternatív, még jobb megoldás, ha megkérdezed a közösségi oldalon, hogy neked milyen gép kell. Meg sem kell mondani a lehűlő felületek méretét, a rétegrendeket, nyílászáró méreteket, a nyílászáró anyagokat, azt hogy hol van az épület, melyik szerkezet milyen tájolású, hogy hová lehet tenni a kültéri egységet, csak megmondod hogy pl 80m2 és Porotherm és hogy műanyag nyílászárók vannak és a Fészbukk népe egyből tudja a számodra tökéletes megoldást +- 80% pontossággal.
Ne bízz meg tervezőt a fűtési rendszer tervezésével! A szerelő a kiberagyának segítségével a ránézésre kalkulált hőveszeteséghez egyből tud hőleadót és hidraulikát is méretezni, tehát meg is kapod az előbeállítási értékeket is, és a beállítandó térfogatáramokat.
A szerelő nemcsak fűtés rendszert képes tervezni első látásra, hanem automatizálást is. Úgy a jó ha minden kör kap külön termofejet és külön termosztátot. De nem is kell ehhez szerelő sem. Kérdezd meg Fészbukkon ott nemcsak hőtermelő kiválasztásban de még tágulási tartály méretezésben és hőcserélő kiválasztásban is segítséget fogsz kapni.
Nyudodj meg bármelyik lehetőséget is választod a kapcsolás tökéletes lesz, ha mégsem akkor legfeljebb átépítik vagy 2x. Vagy életed végéig fizetheted a rossz COP miatt többlet energiafelvételt. H tarifás áram amúgy is olcsó, azt nem ugyanaz az erőmű állítja elő mint a nappalit.
Lehetőleg split kivitelt válassz,amit a helyszínen kell összerakni. Arra különösen figyeljünk, hogy olyan kivitelező szerelje össze, aki hamar végez a munkával. Úgy értem nem pepecsel a csővezeték extra hőszigetelésével, nitrogénes átöblítéssel, nagy nyomású nyomáspróbázással órákon át tartó vákuumozással. Amelyik olajzsákot tesz a nyomvonalba, azt el kell zavarni, mit kacskaringózik Neked a Te házadba. Amúgyis mit szól hozzá az Asszony. Vagy vízszintes, vagy függőleges...
Esetleg vegyél monoblokkot meg villáskulcsos 5 rétegű idomokat és szereld meg Te 5rétegűvel.. Ha nem működik, vagy hamar tönkre megy akkor hibáztasd a gyártót.
Ha teszel puffert akkor az kicsi legyen, és minél idétlenebb bekötési módszert használj. Víz-víz nem mindegy mit hová kötsz? Ne folyjon oszt csá....
Ha teszel hőcserléőt akkor ne méreteztesd le hőcserélős emberrel hanem kérdezd meg akinek van, hogy Neked milyen kell oda. Aztán vagy kicsit ajánlanak vagy túl nagyot amit 3x annyiért meg is vehetsz és rosszabb a hőátadási tényező az alacsony csatornasebesség miatt. Aztán a bekötésére se nagyon fordíts figyelmet kösd be valahogy.
Mérhető beszabályozó szelepeket NE tegyetek sehová!! Ha egy rendszer mérhető akkor kiderülhetnek a hidraulikai hibák, és az nem jó. A hibákat szőnyeg alá kell söpörni. Ha a gép nem áll ki áramlás hibára az már Neked elég is. COP nem számít. Van pénzed. SOK. Meg amúgy a gép kiírja azt a COP-t amit látni szeretnél és így joggal büszke lehetsz magadra.
Így hogy a gépnél vagyunk és meg is van építve és nem áll ki hibára. Ki ne hívd a beszabályozó embert. Az nem csinál semmit. Méricskél ott a gagyi 1 millás műszereivel meg tekerget.... Ha hideg van valamelyik szobában vedd fentebb a termosztátot, vedd fentebb a gép előremenő hőmérsékletét, vagy csak ugorj el a boltba villany radiátorért és fűts azzal. Az direkt jó, ha a beszabályozást a kivitelező végzi el, legalább nem fog orbitális hibákat találni és hamarabb levonulhat.
Ha indokolatlanul magas előremenővel járatjuk a gépet az jó, mert így nagyobb nyomásra kell sűrítsen a kompresszor, magasabb lesz a sűrítési véghőmérséklet is, így a kompresszor is és a hűtőközeg is jobban igénybe lesz véve... hamarébb lehet javítani. Van neked pénzed nem számít.
Az előző pontból egyértelműen következik, hogy hmvt kell készíttetni a géppel -20°C ban is. Feltétlenül csőkígyós tartályban, arra figyelni kell hogy kicsi legyen a hmv tartály és a csőfelület is kicsi legyen benne! Amúgy a kompresszor legjobb üzemállapota a magas hőmérséklet előállítása kis fordulatszám mellett ekkor ideális a kenés. Különösen igaz ez split kivitelnél . A külső hőcserélős hmv készítés, vagy a frissvíz modul csak a modern mérnökök agymenése. Szerintem meg vannak kenve azért ajánlják.....
Gázos rásegítő fűtést felejtsd el! Aki Magyarországon gázt használ téli fűtésre bolygó ellenes. Az hogy a H tarfiád gázból van és mire abból újra hő lesz több CO2 termelődik, mintha kondenzációs kazánban tüzelted volna el a gázt az nem a Te hibád. Te zöld vagy. Szuper zöld! Meg amúgyis nyáron Te megtermeled, amikor a kutyának sem kell :).
Lehetne még sok egyebet írni de így is elég elég hosszú lett. AVE!
Split klíma tönkretétele lehető leghamarabb. :D
Lehetőleg széttuningolt 3,5 kW-os gépet vegyünk. (Amely ugyanaz mint a 2,7 kW -os de nagyobb fordulatszámon képes járni a kompresszora.)
A kültéri egység minél közelebb legyen elhelyezve a falhoz, minél nehezebben keringteti a venti a levegőt annál jobb. Alapvetőség: úgy helyezzük el a kültérit, hogy ne vízszintben legyen és a karbantartás is lehetetlen legyen.
A telepítés során ne töltsünk sok időt a peremezéssel, átöblítéssel, nyomáspróbával, vákuumozással.
A nyomvonalban ne legyen olajcsapda, az nem szép.
Leválasztó kapcsoló, túlfesz védelem, villámvédelem ne legyen. A kismegszakító többszörös áramon oldjon, mint az feltétlen szükséges lenne normál üzemelés esetén.
Üzemeltetés során fűtés közben minél nagyobb hőmérsékletet állíttassunk elő, minél kisebb teljesítmény mellett. Tehát a hőmérsékletet nagyra felvenni, venti fordulatot minimumra szükséges állítani.
A gépet feltétlenül használjuk a leghidegebb időben is fűtésre.
Szakaszosan működtessük a gépet.
A hőcserélőket kitisztítani tilos.